Hakkında

ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği, demokrasi ve insan hakları evrensel ilkelerine bağlı, girişim, inanç ve düşünce özgürlüklerine saygılı, Türkiye Cumhuriyeti'nin çağdaş uygarlık hedef ve ilkelerine sadık bir toplumsal yapıyı desteklemek, demokrasi, sivil toplum ve laik hukuk devleti anlayışı doğrultusunda kadınların iş dünyasındaki statülerini sağlamlaştırmak ve ülke ekonomisine katkılarını artırmak amacıyla kadın girişimcilere yürütmekte oldukları faaliyetlerde destek olmak ilkesiyle 2007 yılında kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

ANGİKAD üyeleri olan girişimci iş kadınları, tarım,ekonomi, turizm, reklamcılık, sanayi ve dış ticaret, hizmet, basın-yayın-tasarım, sağlık hizmetleri, sigortacılık, danışmanlık, telekomünikasyon, teknoloji, enerji, inşaat, hukuk, peyzaj mimarisi gibi geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedirler. Ayrıca ANGİKAD, kuruluş tarihinden bu yana yerel, ulusal ve uluslar arası bir çok kurum ve kuruluş ile bağlantılı olarak ulusal ve uluslar arası çalışmalar ve projeler yürütmektedir.

Hemen her sektörde faaliyet gösteren güçlü üye profili ile ulusal ve uluslararası birçok proje üreten ANGİKAD, kazanımıyla kız öğrencilerinin eğitimine burs ve mentörlük desteği sağlamaktadır.

Vizyonumuz;

Ulusal ve uluslararası platformlarda kamu,özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarıyla fırsat eşitliği ve kadın girişimciliğini desteklemek, kadının ekonomik ve sosyal alanda gelişimine katkı sağlamaktadır.

Misyonumuz; 

Geçmiş Dönem Başkanları


Hande Öztürk

Dönemi : 2021-2023

Aysu Yavuz

Dönemi : 2018-2021

Yeşim Belli

Dönemi : 2016-2017

Renan Ceylan

Dönemi : 2013-2015

Devrim Erol

Dönemi : 2007-2012