Projeler | ANGİKAD Gençlik Zirvesi

ANGİKAD Gençlik Zirvesi

ANGİKAD Gençlik Zirvesi

GENÇLİK ZİRVESİ

Amaç:
 

ANGİKAD’ın AIESEC’li gençler ile düzenlediği gençlik zirvesi ile Türk kadınının gücü, ülkemiz ve Dünya gençliği ile paylaşılmakta, fırsat eşitliği ve girişimcilik ruhunun gençlere aşılanması hedeflenmektedir.

AIESEC, 1948 yılında yedi farklı ülkeden yedi farklı gencin Dünyada kültürlerarası etkileşimin oluşturulabilmesi hayali ile kurulan, şu anda ise Türkiye dahil toplam 128 ülkede faaliyet gösteren  Dünya’nın en büyük gençlik organizasyonu olup, Dünya barışı ve İnsan kaynağının en verimli şekilde kullanabilmesi vizyonuyla çalışmalarını sürdürmektedir. 

Zirveyle amaçlanan, gençlerle, girişimci iş kadınları arasında bir köprü oluşturmak, yabancı gençlerin Türkiye ve Türk kadını algısını güçlendirmek ve fırsat eşitliği ve girişimcilik ruhuna dair gençlerimize bir vizyon kazandırmaktır.  

Hedef Kitle :

Bu etkinlikteki hedef kitlemiz, Türk ve Dünya gençliği olup, ANGİKAD, vizyon ve misyonuna uygun olarak geleceğimizin sahibi gençliği bilinçlendirmeyi ve başta eğitim olmak üzere bir çok alanda desteklemeyi görev edinmiştir. 

Faaliyetler:

Türk ve Dünya Gençliğine kültürümüzü ve Türk kadınını anlatan  panel, gezi gibi etkinlikler düzenlenmektedir. 

Kamp Detayları :

ANGİKAD  Girişimci iş Kadınlar Derneği olarak AIESEC’li gençler ile 31 Temmuz - 01 Ağustos 2018 tarihlerinde düzenlenen ‘Gençlik Zirvesi’ ile toplam 21  ülkeden gelen öğrenciye, çok değerli 2 gün yaşatılmış, etkinliğin birinci günü mekan sponsorumuz Yüksek İhtisas Üniversitesi Koru Ankara Hastanesi konferans salonunda  gerçekleşmiştir. 

Zirvede,  Amerika’da yaşayan ANGİKAD üyesi Gizem Şalcıgil White, Turkish Cofee Lady ünvanı ile orada hayatageçirdiği girişimcilik hikayesini anlatırken, Türkiye’nin marka olabilecek değerlerine sahip çıkmamız üzerine bir sunum gerçekleştirmiş, Prof.Dr.Nezih  Orhon, filmlerin gücü ile kadın erkek eşitliği üzerine hazırladığı sumunu paylaşırken, Angikad’ın kurucu başkanı Devrim Erol yine kadına dair önemli istatistiklerin altını çizmiştir. Organizasyon, ANGİKAD üyesi Sanatçı Pınar Ayhan’ ın dünden bugüne Türkiye’nin değerli isimlerinin anlatıldığı müzikal performansı ile sona ermiştir. 

Programın ikinci gününde,  AIESEC’li gençler ANGİKAD üyemiz Halk Bilimci Dr. Sema Demir'in kurucusu olduğu Beypazarı Yaşayan Köy'de misafir edilmiştir. Türkiye'nin 7 farklı coğrafi bölgesinin tarihini, mimarisini ve aynı zamanda o bölgelerin aile yaşantıları ve kültürlerini tanıtmak üzere kurulan  Yaşayan Köy, Yaşayan Müze ve Türk Hamam Müzesi gezileriyle Türkiye’nin farklı illerinden ve 21 ülkeden gelen gençlere Türkiye'nin kültürel değerlerini  tanıma fırsatı sağlanmıştır.

Sponsorlarımız: 

Koru Hastanesi

Yaşayan Müze

2019 GENÇLİK ZİRVESİ:

2019 yılında düzenlenecek olan Gençlik Zirvesinin tarihi ilerleyen günlerde netleşecek ve etkinlik takvimimizde belirlenecek olup, çalışmalar ANGİKAD Akademi Komitemiz tarafından yürütülmektedir. 

2018 ANGİKAD Gençlik Zirvesi
2018 ANGİKAD Gençlik Zirvesi Gezisi
Proje sitesini ziyaret etmek için tıklayın