Projeler | Angikad Girişimcilik Yolu

Angikad Girişimcilik Yolu

Angikad Girişimcilik Yolu

 

ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği'nden Deprem Bölgesindeki Kadın Girişimcilere Yönelik Yenilikçi Proje: "Girişimcilik Yolu 'Dönüşüm': Kadın Girişimcilerle Yeniden Başla!"

  

ANGİKAD Girişimci İş Kadınları Derneği olarak İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle "Girişimcilik Yolu" projemizi, bu yıl Hatay, Osmaniye, Malatya, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerimizde yeniden başlamak ve yeni iş fikirleriyle hayat bulmak isteyen kadınlarımız için hayata geçiriyoruz.

 

Projemiz, daha önce işletmesini kaybetmiş ya da yeniden başlamak isteyen kadın girişimciler ile işletme yönetimine kadın yönetici getirmiş ve kadın istihdam oranı en az %50 olan erkek girişimcilerin işletmelerini hedeflemektedir.

 

2024 yılında, 30 kadın girişimciye sürdürülebilir bir işletme kurabilmesi için:

ü  İş modeli, finans, pazarlama gibi alanlarda eğitimler,

ü  Tecrübeli mentorlardan alınacak mentorluk desteği,

ü  Geniş bir network imkanı,

ü  İş birlikleri ile

ü  Demoday ve tanıtım desteği sunuyoruz.

 

Bu önemli yolculukta, İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Odası, Başkent OSB, İÇASİFED, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu ve TÜRKONFED gibi değerli kurumlarla iş birliği içindeyiz. Projemizin başarısı için onların desteği ve katkıları hayati önem taşımaktadır.

 

ANGİKAD olarak, bu projede yer almak isteyen tüm kurumları, kuruluşları ve bireyleri iş birliğine ve destek olmaya davet ediyoruz. Bu anlamlı yolculukta, kadınların iş dünyasındaki yerini güçlendirmek ve depremden etkilenen bölgelerde umut yaratmak için her türlü desteğe ihtiyacımız var. Sizlerin katkıları, projemizin etki alanını genişletecek ve daha fazla kadın girişimciye ulaşmamızı sağlayacaktır.

 

Siz de bizimle birlikte olarak, değişim yaratabilir ve kadın girişimcilerin güçlenmesine katkıda bulunabilirsiniz.

 

Haber bültenlerinizde ve yayınlarınızda projemize yer vererek, projemize ışık tutabilir, daha geniş kitlelere ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Haberleriniz ve yayınlarınız, bu projenin sesini duyurmak ve daha fazla destekçi kazanmak için büyük önem taşımaktadır.

 

Bu proje ile yeniden başlamak isteyen kadınların güçlenmesine ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına yönelik adımları atmak için yola çıkıyor ve deprem bölgesine gidiyoruz.

 

Proje sitesini ziyaret etmek için tıklayın https://angikad.org.tr/Angikad-Bas%C4%B1n-Bu%CC%88lteni.pdf