Projeler | Angikad Girişimcilik Yolu

Angikad Girişimcilik Yolu

Angikad Girişimcilik Yolu

Girişimci İş Kadınları Derneği (ANGİKAD), T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile İç Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu’nun (İÇASİFED) proje paydaşı olarak yer aldığı “ANGİKAD Girişimcilik Yolu” projesini başarıyla tamamladı. 

Projenin kapanış toplantısı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Ahmet Türköz, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, TOBB Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Belma Yılmazyiğit, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Özbozkurt, dernek üyeleri ve girişimci adaylarının katılımıyla Sheraton Ankara Hotel & Convention Center’da gerçekleşti.   

40 kadın girişimci adayına eğitim ve mentorluk desteği sağlayan Girişimcilik Yolu projesi ile ilgili konuşan ANGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Hande Öztürk, şunları söyledi: 

“Projemizle, hali hazırda fikri olan veya fikrini ticarileştirme aşamasında geliştirmek isteyen kadın girişimcilerimizin mevcut fikir analizlerinin yapılması ve fikirlerinin gelecek süreçte ticarileşmesi için bir markalaşma süreci planı oluşturulup, yol haritası belirlenmesini sağlamak için çalıştık. Üretim ve ürün çeşitlendirmesi için kadınlarımıza yol gösterdik. Projemizle bir markanın nasıl doğacağından tasarımına, uygulamasına, paketlenmesine, pazarlanmasına ve satışına kadar olan tüm süreçlerde kadın girişimcilerimize destek olmaya çalıştık. Onlara proje pazarı deneyimi kazandırdık, melek yatırımcılarla görüşmelerini sağladık.” 

 

Proje sitesini ziyaret etmek için tıklayın https://angikad.org.tr/angikad-girisimcilik-rehberi.pdf